Sigorta Hukuku

Son yıllarda Ülkemizde sigortacılığın hızlı gelişimine paralel olarak sigorta uygulamasından kaynaklanan hukuki sorunların sayısı da her geçen gün artmaktadır. Sigortacılık uygulamasında riskin gerçekleşip gerçekleşmediği, bunun sigortanın kapsamında olup olmadığı, kusur durumu ve bunun sözleşmeye etkisi ve ödemenin kusurlu şahsa rücu edilmesi gibi hususlar sözleşmelerin pek çoğunda hukuki ihtilaflara sebebiyet vermektedir.

 

Devamını Oku

Sigortacılık faaliyetinin getirdiği genel mali risk, idarelerin de sigortacılık faaliyetlerini yoğun şekilde denetlenmeye yönelmeleri sonucunu doğurmaktadır. Tüm bunlara paralel olarak sigortacılığın ana mevzuatı olan Türk Ticaret Kanunu ve Sigortacılık Kanunu ile bunlara bağlı tüzük, yönetmelik ve tebliğlerdeki değişim, bu alandaki faaliyetlerin hukuki boyutuna ilişkin teknik hukuki desteğin sağlanmasını son derece önemli bir hale getirmektedir. Bu çerçevede Şükrü Uzuntaş Avukatlık Bürosu müvekkillerine gerekli hertürlü hukuki hizmeti sunmaktadır.

Bu kapsamda Hukuk Büromuzca verilen hizmetlerden bazıları şunlardır;

  • Maddi hasarlı kazalarda maddi-manevi tazminat davaları
  • Ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarında maddi ve manevi tazminat davaları
  • Kara, hava ve deniz taşımacılığında oluşan kazalarda maddi ve manevi tazminat davaları
  • Kara, Deniz ve hava yük ve kargo taşımacılığından kaynaklanan tazminat davaları

Build a Stronger Relationship with Your Customers

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident.

Managing Your Business Doesn’t Have to Be Hard.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exe.

"Cras malesuada fermentum sollicitudin. Ut at nunc ut lectus interdum consectetur et quis erat. Etiam vel lacus ex."

– Ali Sayed

Ready To Get Started?